10 טיפים שיעזרו לכם לעמוד במטרות לשנה החדשה

מחברת: סוזן באוורמן, תזונאית קלינית ומנהלת הדרכה גלובלית בתחום התזונה בחברת "הרבלייף נוטרישן"

כשמתכננים את המטרות לשנה החדשה, חשוב מאוד למצוא את האיזון. אתם רוצים לאתגר את עצמכם כדי ליצור שינוי, אך באופן שיאפשר לכם להיות בשליטה ולשמור על התוצאות.

ראש השנה ותקופת החגים הם זמן בו רובנו מקבלים החלטות עבור השנה החדשה שבפתח. אנחנו מציבים יעדים, מבטיחים לעצמנו שהפעם אנחנו מתחייבים לאכול טוב יותר, לרדת במשקל או להיכנס לכושר. הבעיה היא שאנחנו נוטים להתחיל בעוצמה, אבל אז ההרגלים הישנים מזדחלים בחזרה – לעתים קרובות כבר בתוך שבועות.חלק מהבעיה הוא שרבים מאיתנו מתייחסים להחלטות השנה החדשה כאל ספרינט ולא כאל מרתון. אנחנו מנסים לבצע שינויים רבים בבת אחת ומתחייבים למהפך שאנחנו לא מסוגלים לבצע. במקום ריצה מהירה לקו הסיום, ההחלטות שלכם צריכות להתבצע באופן מתמשך ולטווח הארוך במשך ימים, שבועות וחודשים.

אם אתם רוצים שהחלטות השנה החדשה שלכם תישארנה איתכם לאורך כל השנה, איטיות ויציבות יבטיחו הגעה מוצלחת אל קו הסיום. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע לשם:10 טיפים שיגרמו להחלטות של השנה החדשה שלכם להחזיק מעמד לאורך כל השנה

1. קחו אחריות על ההתנהגות שאתם רוצים לשנות. כדי לשנות הרגלים מזיקים ולהחליף אותם בהרגלים בריאים יותר, עליכם לבחון קודם כל את ההרגלים הנוכחיים שלכם. לדוגמה, אם אתם יודעים שאתם אוכלים באופן מוגזם הכירו בכך, ובמקביל, אפשרו לעצמכם לחוש שמעט "נמאס לכם" מאותה התנהגות.
2. קבלו החלטות הגיוניות. הצעד הראשון בשמירה על ההחלטה הוא לוודא שהיא הגיונית מלכתחילה. זה הרבה יותר יעיל מאשר להגדיר מטרות לא מציאותיות ולזנוח אותן במהירות.
3. מקדו והגדירו את ההחלטות שלכם. כאשר אתם הופכים את ההחלטות שלכם למילים, הקפידו שהן תהיינה ממוקדות במידת האפשר. זה נפלא להגיד שאתם רוצים "לאכול פחות שומן", אבל זה מעורפל מדי. במקום זאת, הגדירו מטרה מדידה, לדוגמה "להגביל את צריכת השומן היומית שלי ל-40 גרם".
4. תעדפו את ההחלטות שלכם. אם רשימת ההחלטות שלכם ארוכה, ייתכן ותרצו לתעדף אותן ולהתמודד ראשית עם כמה מהמשימות הפשוטות יותר. התעדוף יעזור לכם להרגיש שאתם יכולים להשיג את מה שאתם רוצים. אבל אם אתם מרגישים שאתם מנסים לבצע יותר מדי שינויים בבת אחת, ייתכן שיהיה עליכם לקצר מעט את הרשימה שלכם.
5. התחייבו להחלטות שלכם. לאחר שקיבלתם את ההחלטות שלכם, כתבו אותן. העלאת האתגרים והתוכניות שלכם על הכתב יעזרו לכם להתחייב אליהם.6. תכננו את האופן בו תוכלו ליישם את ההרגלים החדשים שלכם. לאחר שהתחייבתם, תצטרכו לתכנן את האופן בו תוכלו להוציא את ההרגלים החדשים שלכם אל הפועל. אם אתם עובדים על הרגלי האכילה שלכם – האם הוצאתם את כל הג'אנק פוד מהבית? אם אתם מתכננים לבשל יותר ארוחות בבית – האם יש לכם את המוצרים המתאימים במקרר, במזווה ובמקפיא?
7. ישמו הרגלים חדשים והקפידו לבצע מעקב. היו סבלניים; זה לוקח זמן לאמץ הרגלים ולהרגיש איתם בנוח. עקבו אחר "המדידות" שכללתם בהחלטות שלכם כגון צריכת הקלוריות או השומן שלכם, מספר מנות הפירות והירקות שאכלתם, או מספר הפעמים בשבוע שלקחתם אי תכם ארוחת צהריים בריאה במקום לאכול בחוץ.
8. למדו מהכישלונות שלכם. במקום לתת למכשולים להביס אתכם, נסו ללמוד מהם. נסו להבין מה גרם לכם למעוד, והבינו כיצד תוכלו למנוע זאת בפעם הבאה.
9. מנפו ותגמלו את ההצלחות שלכם. אם כבר ביצעתם בעבר שינויים התנהגותיים שנשארו איתכם, אולי תוכלו למנף את ההצלחה באמצעות מעט "כוונון" והתאמה של ההחלטה שלכם. ואל תשכחו לתגמל את עצמכם עבור ההצלחות ולהכיר בהישגים שלכם.
10. בנו מערכת תמיכה. חברים, בני משפחה וקהילות ברשתות החברתיות יכולים לפרגן ולתמוך בהחלטות שלכם .מעבר לכך, כדי לקבל מסגרת תומכת אמיתית מומלץ להצטרף לקבוצות ולקהילות שמתמקדות במטרות דומות לשלכם. יועצי התזונה של הרבלייף מפעילים מועדונים לאורח חיים בריא בכל רחבי הארץ, שם תוכלו לקבל הכוונה שתסייע לכם לעמוד ביעדים שלכם כמו גם קהילה תומכת וחברית מאנשים שבדומה לכם בחרו להתמיד בהחלטות ולעמוד ביעדים לשנה הקרובה
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
מתכונים
26-05-2020
מתכון להכנת כדורי גבינה ועגבניות
תזונה
24-05-2020
חג השבועות הפך עם השנים לחג הגבינות, הפשטידות, הקישים ועוגות הגבינה. קבלו את הטריקים שיעזרו לכם לשמור על הגזרה בחג השנה ואיך אפשר לחגוג בריא יותר השנה?
ספורט
21-05-2020
גן שעשועים עשוי להיות מאתגר מאוד ברמת הכושר הגופני. קבלו אימון כושר מעולה שניתן לעשות בעזרת הנדנדה לחיטוב כל הגוף.
מתכונים
19-05-2020
מתכון להכנת משקה מלפפון מנטה
תזונה
17-05-2020
הגוף שלנו מורכב מ-70% מים ואנחנו זקוקים להם לתפקוד המערכות השונות בגוף.
תזונה
14-05-2020
ויטמינים ומינרלים חשובים מאוד לשמירה על בריאותנו. אבל מה קורה כאשר אנחנו לא צורכים מספיק מהם דרך התזונה שלנו?
מתכונים
12-05-2020
מתכון לשייק שוקולד תפוז
ספורט
10-05-2020
מוותרים על החזרה למכון הכושר? בעזרת התרגילים הבאים תוכלו לשמור על גזרה חטובה, גוף חזק ובריא, גם בלי לצאת מהבית ובלי לרכוש שום אביזר.